Gezgin Yogini ile Kordon’da Yoga

0

13101014_10154178269662700_953283555_n

Şu Kordon’da ne güzel yoga yapılır dedim geçenlerde kendi kendime. Denize karşı,mis gibi deniz havasıyla çimenlerde… Sonra dedim ki yalnız yapmayayım, birlikte yapalım ve aklıma böyle bir etkinlik oluşturmak geldi. Bir çok insan yoganın ne olduğunu merak ediyor, ya da biliyor ve uygulamaya devam etmek istiyor ama maddi imkanı uygun olmadığı için gidemiyor. Ya da zaman bulamadığı için, ya da üşendiği için. Son ikisi için yapabilecek birşeyim yok ama ilki için elimden geldiğince, ücretsiz olarak yogayı  insanlara tanıtmaya karar verdim.

24 Nisan pazar sabahı istekli, hevesli bir kalabalık vardı yoga için gelen. Bedenini tanımak isteyen; bedeninin, zihninin ve ruhunun arasındaki bağı farketmek isteyen, gözlerinin içi gülen insanlarla tanıştım.

yoga1

Birlik olmanın bilinciyle başladık yoga duruşlarına.

Güneşi selamladık önce, her ne kadar bulutların arasına gizlenmiş olsa da , her ne kadar arkamız dönük olsa da 🙂

yoga3

İçimizdeki savaşçıyı keşfe çıktık, kimimiz buldu, kimimiz hala arıyor…

yoga 2

Her nefes alışta deniz kokusunu içimize çektik ve her nefes verişte biraz daha girdik pozun içine.

yoga4

yoga5

Mutlu kelebekler olduk, kanat çırptık hep birlikte 🙂

yoga6

Ve yorulduk en sonunda, kapattık gözlerimizi Ölü pozunda, shavasana da dinlendik çimenlerin üzerinde…

yoga7

Pazar pazar erkenden kalkılır mı demeden, üşenmeden, bu pazar gününü bedenini anlamak, “birlik” olmak için ayıran tüm arkadaşlara çok çok teşekkürler. Bugün birlikte güzel bir ailenin tohumlarını ektik, bu burada kalmasın devamı da gelsin isterim. Düzenli olarak yoga atölyelerimize devam edeceğimiz sinyalini de vereyim buradan;) Yoga ile tanışmak isteyen herkese kapımız açık:) Kocaman bir aile olmak ümidiyle…

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here