Beğenmiyorsan S.ktir Ol Git !!!

3

Bir rakamın değişimi tüm hayatları değiştirecekmişçesine umut bağladık yeni bir yıla. Yeni yılın ilk gecesi Reina saldırısında öldürülen insanlar bize bu yılın da 2016’dan farklı olmayacağını gösterdi. Bir yanda ölen insanlara oh olsun diyen; ruh durumlarını anlayamadığım bir kitle, diğer yanda eğlenen ve fotoğraflarını paylaşanlara kızan, sosyal medya hesaplarını karartmakla insanlık görevini yaptığını düşünen, Reina’da ölen insanların yerde kanlar içindeki fotoğraflarını bir insanlık göreviymiş gibi paylaşan ve bunu yaparken de bu hayat içerisinde hala mutlu olmayı başaranlara çemkiren bir kitle de var. Bu ülkenin  boku çıktı evet, dünyanın boku çıktı. Bizden uzakta ya da dibimizde her gün birileri katliamlara maruz kalıyor, acı çekiyor, can veriyor. Hangi birine üzüleceğimizi seçmedik, her birine üzüldük biz.,.

Ama hala ısrarla bu modaya ayak uydurmayacağımı söylüyorum; üzüntümün yarışını yapmayacağım kimseyle… Kimsenin ne kadar üzüldüğümü profil fotoğrafımı karartıp karartmadığıma , teröre lanet eden bir paylaşım yapıp yapmadığıma bakarak değerlendirmesine izin vermiyorum. Hangi gün mutlu olacağıma, hangi gün hüzünlü olacağıma katliamların ne kadar yakınımızda olduğuna bakarak karar veren ve kendini otorite ilan edenlere diyorum ki: git ve aynaya bak… Kendi gözlerinin içine bakarak samimiyetini tekrarla, 10 defa, yetmezse 20 defa, yetmezse 40 defa…

 

Korkuyor musun? Ben de korkuyorum…

profil karartma
Bunu yaparsam insanlık görevimi mi yoksa vatandaşlık görevimi mi yerine getiriyordum ?

Daha aradan üç gün geçmişti ki dün internet sayfasında yeni bir haber “yok artık” dedirtti yine. Barbaros Şansal’a hava alanında linç girişimi. Barbaros’u severim ben şahsen, eski bir tekstilci olarak katıldığım bilmem kaç yıl öncesinin tekstil kongresinde denk gelmiştik kendisiyle, ona buna atar yapan, sözünü esirgemeyen , sivri dilli bir adamdır. Kıbrıs’a yerleşiyorum ben diye atarlı atarlı gitmişti ülkeden. Yılbaşı öncesi bir video yayınlamış:

Barbaros Şansal

 

“ Bana sefaletin adını yazabilir misin Abidin? Bu kadar gazeteci tutukluyken, bu kadar çocuk taciz ve tecavüz görürken, bu kadar yolsuzluk rüşvet almış başını giderken, bağnazlar sokaklarda size pislik dağıtırken, sizler hala yeni yılı mı kutluyorsunuz?  Siz kutlamaya devam edin. Bu kadar pisliğin, rezaletin, sefaletin içinde. Bokunda boğul Türkiye.” sözlerini sarf etmiş videoda.

Tabi ki tacizi, tecavüzü, rüşveti normal karşılayan ama “bokunda boğulma” lafına tahammülü olmayan milli duygu fedaileri “Milli duygularımıza hakim olamadık.” savunmasıyla vatanı bok çukurundan çıkarmak için Barbaros Şansal’a linç girişiminde bulunmuşlar.

Ve biz gittikçe daha da bok içine gömülmüşüz…

Barbaros Şansal ile ilgili haberin paylaşımının altına yazılan bazı yorumları aynen yazıyorum; tüm yazım hataları ile birlikte:

“Bok çukuruymuş Suriye’de yaşasaydın görürdün Bok çukurunu nankörler ulan adam gelmiş güzel ülkeme Bok atıyor bu karaktersizler de adamısavunuyor utanıyorum sizden dışarıdaki Türk düşmanlarından betersiniz yazık”

“Adam senin güzel ülkeden küfür ediyor.şehirlerinede bk yoluna gittiler diyor… bu ne demek”

“ulan kerhane fırlatmaları vatan hainliğinin bile amkoydunuz içini boşalttını tek bir emir bekliyoruz haberiniz olsun bu toprakları  dar edicez size.çocuk tecavüzcüsüymüş ışidçiymiş ulan pezevenekler çocuklarınız 14 yaşından sonra tekişmeye başlıyo aferin kızım aferin oğlum diye sırtlarını sıvazlıyosunuz götverenler kendi kokuşmuş hayat tarzınız bizim sikimizde değil istediğini gibi birbirinizin karısınada zıplıyorsunuz çocuklarınızı çocuklarınızla birlikte her türlü boku yedirip göz yumuyosunuz büzükler ciğerinizi biliyoruz sizin çamur at izi kalsın yaptığınız algı hiç bi sikimede yaramıyor artık çırpının biraz daha amkoduklarım sizi”

“Halk özel harekat iş başında. Ne olursa olsun sen bu memlekete sövemezsin hakaret edemezsin aşağılayamazsın. Eden bulur kusura bakılmasın.”

“Üslubuna dikkat et, eleştirin varsa adam gibi yap. A…a koduğum o…pu çocuğu”

 

Yorumlardaki üsluplara , kendilerini ülkenin sahibi ilan eden güvene, güvendikleri daha büyük şeyler olduğu ile ilgili iddialara bakın. Bir emre bakarmış !!!

 

Hindistan ile ilgili bir yazımda Hindistan’da bahsedilen tecavüz, sokakların pisliği gibi durumların Türkiye’de de çok farklı olmadığından bahsetmiştim. Bu yazının altına da üşüştü bunlar:

“Madem ki TÜRKİYE ‘yi kötülüyorsun o zaman git Hindistan’da yaşasana!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!”

“Ülke düşmanları!!!!!!”

“Ağzınıza sağlık Ceren Hanım” ( diyen destekçisi bir de)

 

Anlayacağınız bok çukuruna dönmüş ülkeye en ufak bir eleştiri yapmak isteseniz milli duygu fedaileri tarafından “ s.ktirin gidin o zaman.” şeklinde kovuluyoruz ülkeden.

Afedersiniz de daha Türkçe yazı yazmayı , Türkçe konuşmayı bilmeyen bu adamlar kim oluyor da kendilerini Türkiye’nin sahibi ilan ederek canlarının istediklerini ülkeden kovuyorlar?

Beğenmediğine, senin gibi olmayana saldırarak mı bu ülkeyi kurtaracaksın? Sen beni, onu , şunu, yani canının istemediğini bu ülkeden kovuyorsun da ; biz gidince sen bu ülkeye ne vereceksin onu söyle bana? Bu ülkeyi bizi göndermeniz sayesinde  kurtaracak harika bir projeniz varsa gidip yurtdışında ülke özlemi çekerek yaşarım ben. Var mı?

Nasıl türediniz bu kadar hızlı? Ya da nerde saklanıyordunuz bunca yıldır? Bilemiyorum. Kusura bakma da sen beni burada istemedin diye ben hiçbir yere gitmiyorum. Ben ülkeyi tüm farkında olduğum pisliklere rağmen seviyorum ve ülke özlemi çekmenin ne olduğunu çok iyi biliyorum. Çünkü  benim de ailem burada, ben de bu ülkede doğdum büyüdüm, ben de bu ülkenin güldüklerine güldüm, ağladıklarına ağladım, benim de arkadaşlarım, sevdiklerim burada, benim de anılarım, özlemlerim burada…

İçinde yaşadığın boka laf ettirmemeye çalışarak değil bokun farkında olup temizlemeye çalışarak ya da temizlemek için insanları farkında olmaya çağırarak yaşamayı tercih ediyorum. Hadi gözlerin kör görmüyorsun, burnun da mı koku almıyor? Yoksa bokun kokusunu almayacak kadar duyarsızlaştın mı? Ağzın da mı tat almıyor ? Yoksa ağzına dolan bokun tatını hissedemeyecek kadar çok mu yedin?  Dokunduğunda da mı hissetmiyorsun? Yoksa bokun yumuşaklığını köpük zannedecek kadar kandırıldın mı? Yoksa sen zaten bokun önde gidenisin de boka laf edildiği zaman kişiliğine hakaret edildiği için deliriyor, saldırarak artık rahatça itiraf edebildiğin kimliğin olan bokluğunu savunuyorsun ?

Ben ne istiyorum biliyor musun? Ülkeyi sizin ellerinizin değmediği zamanlardaki haliyle, Türkiye olarak geri istiyorum. Hani beni kovup duruyorsun ya : “Beğenmiyorsan s.ktir git ulan.” diye. Bu ülke böyle değildi, gerçekten böyle değildi, bu boku sen sıçtın. Senin hayalini kurduğun ülkeler Orta Doğu’da mevcut, oralara da senin gibi birileri sıçtı ve sıçıyor ne yazık ki. Düşünmekten , eleştirmekten, üretmekten, yardım etmekten, empati yapmaktan, hoşgörüden, sevgiden acizsen,  BEN DEĞİL SEN S.KTİR OL GİT.

 

 

3 YORUMLAR

  1. Yalnız ve çıplak geldik, yalnız ve çıplak sonlandıracağız bu yolculuğu. Yaşam denen sihirli mucizeyi ya iliklerine kadar anlayıp sindireceğiz yada sürü mantığıyla anlamlar yükleyip,ıskalıyarak bitireceğiz bu hayatı. Yaşayan ve canlı bir varlık olan bu gezegeni sevmek ve saygı duymak ona aşkla bakmak yeterli olmalı. Kısaca bu Dünyada var olmanın dayanılmaz gerçekliği ne siyasette ne dinde ne tabularda.. Sadece ruhun aidiyeti olan ve beslendiği tek şey olan sonsuzluğa inanmakta…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here