AFRİKA’DA “BİR” OLMAK : Afrika’da Bir Kadın, 7 Ay, 17 Hedef

İnsanoğlunun dünya üzerinde var olmaya başladığı topraklarda, Afrika’da, bir başıma “bir” olduğumuzu gösterebilmek için seyahate başlıyorum. Afrika’nın farklı ülkelerinde gönüllü sosyal sorumluluk projelerinde çalışarak “gönüllülük” kavramını Türkiye’de tanıtabilmek, almanın yanında vermenin mutluluğunu anlatabilmek istiyorum. Her birimizin birbirinden öğrenecek onlarca şeyi olduğunu ve birbirimize muhtaç olduğumuzu görebilmenin bir yolunun da gönüllülük projelerinden geçtiğini göstermek ve bu konuda farkındalık yaratmak öncelikli hedefim.

Gelişebilmek, öğrenebilmek, hoşgörü oluşturabilmek için her toplumun seyahate önem vermesi gerektiğine inanıyorum. Toplumuzda hala korkulan bir olgu olan “tek başına seyahat”, “kadın başına seyahat” gibi kavramlar üzerinde farkındalık yaratabilmek ve cesaret sağlayabilmek en önemli amaçlarım arasında.

PROJE DETAYLARI – HEDEFLER

 1. Kenya: Sadhana Forest’ta Samburu yerlilerinin temiz suya ulaşabilmesi, tarımda suyun verimli kullanılabilmesi ve sağlıklı besin elde edebilmeleri için meyve ağacı ormanı yaratılması projesinde gönüllü çalışma.
 2. Kenya: Safisha Welfare Foundation’da yetimhanedeki çocuklara eğitmenlik yapmak.
 3. Kenya: Nairobi’de Zürafa barınağı ve Fil yetimhanesini ziyaret
 4. Kenya: Masai kabilesine ziyaret
 5. Uganda: Hoima bölgesinde köy okullarında eğitimine destek
 6. Tanzanya: Kilimanjaro Dağı’na tırmanış, 5895 metredeki Uhuru Zirvesine varış.
 7. Tanzanya: Serengeti Safari, vahşi yaşamda 5 gün kamp
 8. Tanzanya: Sanawari köyündeki yerli çocuklara eğitmenlik
 9. Malawi : Mulanje Dağı’na tırmanış trekking
 10. Malawi: Malawi gölünü feribotla kuzeyden güneye geçmek
 11. Zambia: Victoria Şelaleleri’ne ziyaret
 12. Zambia: Zambiya-Zimbabwe arasındaki Zamzim köprüsünde Bungee Jumping
 13. Zimbabwe: Viktoriya Şelaleleri yakınında bir köyde geleneksel bir çiftlikte gönüllü çalışma
 14. Güney Afrika: Montagu bölgesinde ekolojik çiftlik, permakültür projesinde gönüllü çalışma
 15. Güney Afrika: Drakensberg Dağı’nda trekking yapmak
 16. Fas : Gizemli şehir Marakeş’te geçirilecek 2 hafta süresinde şehirdeki turistik destinasyonları tanıtmak, hostel hayatının detaylarını gösterebilmek
 17. Fas: Mhamid’de Sahra çölünde geçirilecek 2 hafta boyunca doğal bir kamp alanının yapılmasına yardımcı olmak, Sahra çölünde Faslı bir ailenin yanında yaşayarak Berberi kültürünü öğrenebilmek ve aktarabilmek.

 

Projeyi Destekleyen Firmalar:

Ulaşım Sponsoru                                                                                                                                                                        Ekipman Sponsoru

              

Projenin yayılmasını sağlayarak, arkadaşlarına anlatarak, moral vererek, Afrika’daki yaşantıyı iyileştirmeye yönelik fikir vererek de projeye destek olabilirsin.

Bu projenin, Afrika’yı anlamamızı sağlayacağına ve “Bir” olduğumuzun bilincine varıp dünyayı her birimiz için daha yaşanılır bir hale getirebilmek için birlikte yapabileceklerimizi görebilmemizde bir adım olacağına inanıyorum.

En içten sevgilerimle.

Takip etmek isterseniz:

www.facebook.com/gezginyogini

www.instagram.com/gezginyogini

www.youtube.com/c/GezginYogini